Iceracing.pl

Sporty zimowe w pełnej krasie

Ośrodek narciarski Dachstein West

Śnieg pod stopami, słońce nad głową, cudowna panorama i świetna infrastruktura do uprawiania sportów zimowych. Tak w skrócie opisać można ofertę ośrodka narciarskiego Dachstein West w austriackim regionie Salzburga. Dlaczego warto właśnie tam pojechać na narty? Jakie atrakcje czekają na turystów w okolicy tego ośrodka? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Narty w austriackich Alpach. Tam na pewno śniegu nie zabraknie

Zima w Polsce bywa kapryśna, a warunki śnieżne skromne. Trudno jest zaplanować wyjazd na narty w polskie góry nie wiedząc, czy spadnie śnieg. A gdy już posypie, to zniechęcają tłumy na stokach, kolejki do wyciągów i ceny karnetów. Znają tę sytuację zarówno zapaleni narciarze, jak i organizatorzy zimowych obozów narciarskich. To dlatego coraz więcej Polaków wyjeżdża w Alpy. Jeśli chodzi o wyjazdy na narty – Austria jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji. Kilkunastogodzinną podróż samochodem rekompensuje piękna pogoda, świetna infrastruktura i bogata oferta atrakcji turystycznych. Jednymi z najczęściej odwiedzanych regionów są Salzburg, Górna Austria i Styria. To tam znajduje się jeden Dachstein glacier – jeden z największych alpejskich lodowców, a także wiele znanych kompleksów sportów zimowych. Należy do nich ośrodek narciarski Dachstein West w Rußbach am Paß Gschütt w regionie Salzburga.

Dachstein West. Narty od jesieni do wiosny

Zimowa oferta tego ośrodka to świetnie przygotowane trasy narciarskie o różnym poziomie trudności, zlokalizowane na łagodnych zboczach szczytów Russbach i Annaberg. Turyści korzystają z kilkudziesięciu wyciągów, przy czym większość to nowoczesne kolejki kanapowe i gondolowe. Działa również wyciąg taśmowy i szkółka narciarska dla początkujących, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Są trasy do narciarstwa biegowego, tory saneczkowe i specjalne parki, gdzie trenować można freestyle na desce snowboardowej.

Wprawdzie okoliczne szczyty nie imponują wysokością, ale alpejski klimat i bliskość lodowców sprawiają, że śniegu tu nie brakuje. W okolicy jest też sporo widokowych szlaków trekkingowych, choć w zimie pamiętać trzeba – w zależności od pogody i nawierzchni – o rakach lub rakietach śnieżnych. W miasteczku, a także sąsiednich kurortach Gseng i Gosau znajdziesz hotele, pensjonaty i prywatne kwatery o różnym standardzie i cenach. Są także przeróżne regionalne restauracje, oferujące m.in. knedle, rozgrzewające zupy, sznycle i piwo z lokalnych browarów. Zaletą jest też sporo ciekawych atrakcji turystycznych w tym regionie.

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dachstein West

Spójrz, co warto zobaczyć w pobliżu ośrodka narciarskiego:

  • słynny kurort Hallstatt i jego największe atrakcje – znane z alpejskich widoków punkty panoramiczne oraz rejs po jeziorze Hallstätter See;
  • lodowiec Dachstein – najłatwiej dotrzesz tam kolejką linową Gletscherbahn;
  • jezioro górskie Gosausee;
  • kolejka linowa Zwieselalm do rezerwatu przyrody Gosanet-Platzer, skąd rozpościera się malownicza panorama masywów alpejskich;
  • trasy spacerowe nad rzeką Salzach;
  • skocznie narciarskie w Bischofshofen.

Jak widzisz, jedną z zalet ośrodka Dachstein West jest różnorodność atrakcji w pobliżu. Dzięki temu żaden turysta się nie nudzi i to niezależnie od umiejętności narciarskich czy sposobu spędzania wolnego czasu. Wspaniałe widoki, klimat i bogata oferta spędzania czasu są gwarancją udanego pobytu.