Iceracing.pl

Sporty zimowe w pełnej krasie

W podróż rusz, bo zima tusz tusz.

Aktywnie zimą

Polscy rodacy coraz częściej odstępują, od tradycji spędzania, świąt w rodzinnym gronie przy wigilijnej wieczerzy a częściej postanawiają, wykorzystać przysługujący im wolny czas na odpoczynek, decydując się coraz częściej na wyjazdy w okresie świąt bożego narodzenia. Jakie są najczęstsze kierunki? Nie oczywiste sporty zimowe? Egzotyka w zimie? Tego właśnie dowiesz się, czytając ten artykuł.

Produkcja sztucznego śniegu

Polskie góry ale nie tylko

Najczęstszymi kierunkami są oczywiście nasze cudne Polskie góry ze względu na odległość oraz przystępność cenową. Magia zimy, świąt i polskich tradycji nadal pozostaje, a nawet jest, odczuwalna ze zdwojoną siłą ze względu na panujący klimat. Takie święta będą z pewnością niezapomniane.
Kolejnym popularnym kierunkiem są znane wszystkim alpy. Zapierające dech w piersiach trasy, idealne warunki oraz hotele wysokiej klasy sprzyjające odpoczynkowi. Słynące z najwyższych szczytów i cieszących oko niezapomnianych widoków. Czego w zimie więcej potrzeba? Rozwijanie sportowych umiejętności na najlepszych trasach europy na pewno nie będzie przeszkadzało, żadnemu fanowi sportów zimowych.
sporty zimowe kojarzą nam się z nartami snowboardem i ewentualnie z łyżwami tymczasem istnieją sporty, których istnienie potrafi zaskoczyć. Przykładem może być snowkiting, czyli zimowa wersja surfkitingu. Innym przykładem może być zimowe polo lub shovel racing polegający na zjeździe z górki na uwaga łopacie tak nie przesłyszeli się państwo łopacie.
Dlaczego jechać w ciepłe i egzotyczne kraje, gdy za oknem majestatyczna zima? Otóż ze względów zdrowotnych przecież nie od dziś wiadomo, że witamina D, którą daje, nam słońce jest szalenie potrzebna, ale także walory antydepresyjne słońca bardzo sprzyjają, naszemu samopoczuciu i zdrowotności psychicznej. Kolejnym argumentem może być cena, którą zapłacimy w okresie zimowym za wymarzone,,letnie'' wakacje. Okazuje się, że często jest niższa ze względów na mniejsze zainteresowanie, co oznacza również, mniejszy tłum na plażach oraz niższe ceny na wiele atrakcji.

1 komentarz

Comments are closed.