Iceracing.pl

Sporty zimowe w pełnej krasie

Czy sporty zimowe są bezpieczne dla dzieci?

Rozrywka od najmłodszych lat

Narty, snowboard, a może łyżwy? Jakie sporty zimowe lubisz najbardziej? Kiedy jesteś rodzicem, z pewnością zastanawiasz się, czy aktywność na mrozie jest dla Twojego dziecka bezpieczna. Jeśli masz wątpliwości, że tak, koniecznie przeczytaj dalej.
Rodzice często martwią się, że ich pociechy przeziębią się lub uszkodzą podczas zimowych aktywności. Oczywiście może się tak stać, ale latem wcale nie jest bezpieczniej, a jednak nikt nie rezygnuje z placów zabaw, jazdy na rowerze, czy hulajnodze. Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie i uczenie dzieci bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania.
Żeby zabezpieczyć się przed zimowymi infekcjami, warto przestrzegać kilku zasad. Zdrowa dieta, bogata w warzywa i kiszonki, które wspierają odporność to podstawa. Poza tym warto umówić się z dzieckiem, że wychodzicie na dwór codziennie niezależnie od pogody. Po prostu odpowiednio się ubierać. Jeśli dziecko poczuje, że się przemoczyło od mokrego śniegu, powinniście wrócić do domu i się przebrać.

Ubiór i rozgrzewka

Uprawiając zimowe sporty, szczególnie takie jak jazda na nartach czy desce trzeba pamiętać o kasku i odpowiednim ubiorze, który nie tylko zabezpiecza przed zimnem, ale także chroni podczas upadków. I na koniec podstawowa zasada uprawiania każdej aktywności fizycznej – solidna rozgrzewka.