Iceracing.pl

Sporty zimowe w pełnej krasie

4 zdrowotne korzyści z jazdy na sankach dla rodziców

Dzieci uważają, że jazda na sankach to jedna z najbardziej ekscytujących i porywających aktywności w zimie, ale jazda na sankach nie musi być aktywnością jedynie zarezerwowaną dla dzieci!

1. Jazda na sankach to ćwiczenie aerobowe

Zaleca się, aby dorośli otrzymywali co najmniej 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności lub 75 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o wysokiej intensywności. Chodzenie pod górę jest formą ćwiczeń aerobowych, więc jazda na sankach z dziećmi może pomóc w osiągnięciu tego tygodniowego celu.

Regularne spełnianie tego celu może obniżyć ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi i niektórych rodzajów raka. Pamiętaj o tych korzyściach, gdy będziesz wspinać się na szczyt stoku podczas następnej rodzinnej przygody na sankach.

2. Jazda na sankach wzmacnia dolne partie ciała

Jazda na sankach to nie tylko ćwiczenie cardio – to także trening siłowy. Chodzenie pod górę tonizuje i wzmacnia pośladki, ścięgna, mięśnie czworogłowe i łydki. Im większe nachylenie stoku, tym lepszy trening.

Trening, taki jak jazda na sankach, to coś więcej niż tylko budowanie siły. Treningi te zwiększają również gęstość kości, poprawiają elastyczność i równowagę oraz chronią stawy przed urazami. Nie musisz ścigać się pod górę, aby doświadczyć tych korzyści. Możesz budować siłę w dolnej części ciała, nawet jeśli idziesz pod górę w wygodnym tempie. Innymi słowy, każda wycieczka na sanki z dziećmi przybliży Cię o krok do tego, by wyglądać i czuć się jak najlepiej. Powiązany artykuł: Saneczkarstwo – mało popularny sport zimowy w Polsce

3. Jazda na sankach może poprawić twoje zdrowie psychiczne

Istnieją korzyści dla zdrowia psychicznego z jazdy na sakach. Badania pokazują, że ekspozycja na naturę może złagodzić objawy depresji i niepokoju. Naukowcy stwierdzili, że nawet wyglądanie przez okno lub umieszczenie rośliny w swoim pokoju może mieć taki efekt. Wychodzenie na zewnątrz i spędzanie czasu w naturze będzie miało największy wpływ na Twoje zdrowie psychiczne.

4. Jazda na sankach może zmniejszyć poziom stresu

Bycie w ciągłym stanie stresu może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Przewlekły stres może prowadzić do krótkoterminowych problemów zdrowotnych, takich jak niepokój i napięcie mięśni, oprócz długoterminowych problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi i choroby serca.

Wyeliminowanie stresu w swoim życiu może nie być możliwe, ale każda forma ćwiczeń, w tym jazda na sankach, może ułatwić zarządzanie poziomem stresu.