Ice Racing Team Polska

wyścigi motocyklowe na lodzie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Średnie biegowe Isracingserien po 4 meczach

1. Witalij Chomicewicz (Stroemsunds MC) – 3,000
. Danił Iwanow (Stroemsunds MC) – 3,000
. Franz Zorn (Stroemsunds MC) – 3,000
4. Mats Jaerf (Stroemsunds MC) – 2,500
. Antonin Klatovsky (Bockarna) – 2,500
6. Jan Klatovsky (Bockarna) – 2,333
7. Daniel Henderson (Stroemsunds MC) – 2,250
9. Hansa Olsen (Stroemsunds MC) – 2,222
10. Stefan Svensson (OeMK Rundbana) – 2,000
. Jimmy Olsen (Stroemsunds MC) – 2,000
12. Per-Olof Serenius (SMK Gaevle) – 1,933
13. Niclas Svensson (OeMK Rundbana) – 1,790
14. Rene Stellingwerf (OeMK Rundbana) – 1,750
15. Ove Ledstroem (OeMK Rundbana) – 1,706
16. Mikael Flodin (Stroemsunds MC, Bockarna) – 1,500
 
POSA wypadł z czołowej dziesiątki po ostatnim meczu, ale nadal jest liderem SMK Gaevle!
 
17. Rickhard Edlund (SMK Gaevle) – 1,176
18. Anders Hakanson (Bockarna) – 1,143
18. Robert Henderson (Stroemsunds MC) – 1,083
19. Per-Anders Lindstroem (SMK Gaevle) – 1,071
20. Timo Kankunen (Bockarna) – 1,000
. Jonas Lindholm (Bockarna) – 1,000
. Victor Svensson (OeMK Rundbana) – 1,000
. Tomi Tani (SMK Gaevle) – 1,000
24. Andreas Bergstroem (SMK Gaevle) – 0,583
25. Joakim Stensmo (Bockarna/Stroemsunds MC) – 0,571
26. Martin Boerjegren (OeMK Rundbana) – 0,500
. Jo Saetre (Bockarna) – 0,500
28. Johan Lundqvist (Bockarna) – 0,375
29. Emil Bjoerklund (OeMK Rundbana, SMK Gaevle) - 0,286.
30.  Conny Fastesson (SMK Gaevle) 0,250
. Claude Gadeyne (SMK Gaevle) – 0,250
 

Dziękujemy za pamięć!

Podczas ogłoszenia wyników XXV edycji Plebiscytu „Tygodnika Żużlowego” na wniosek Czytelników tego największego branżowego czasopisma w Polsce odstąpiono od przyznania statuetki dla zawodnika, którego los w minionym sezonie najciężej doświadczył. W ten sposób symbolicznie uhonorowano pamięć śp. Grzegorza Knappa, niedoścignionego kapitana i lidera naszej drużyny narodowej.

Jeszcze raz dziękujemy Redakcji „Tygodnika Żużlowego” i kibicom speedway'a za ten znak pamięci!

 

Piętnasty rok na motocyklu – rozmowa z Patrykiem Daniszewskim

Tuż po powrocie z wyjazdu na treningi i Rundę Kwalifikacyjną IMŚ w Stroemsund udało nam się porozmawiać z najmłodszym zawodnikiem Teamu, Patrykiem Daniszewskim.

Jakie wrażenia z jazdy na treningach w Hedemorze?

- Gospodarze w Szwecji przygotowali nam trudny tor, ale razem w trójkę jakoś daliśmy radę. Początkowo jechało się trochę dziwnie po tak długiej przerwie, lecz ogólnie wrażenia mam pozytywne.

Kiedy wsiadłeś na motocykl po raz pierwszy?

- Jeśli bierzemy pod uwagę wszystkie maszyny z silnikiem i dwoma kołami, to już jako uczeń podstawówki, mając jakieś siedem lat.

A jak to wyglądało na lodzie?

- Miałem okazję poczuć pierwszy raz na własnej skórze, co to jest ice racing na zgrupowaniu reprezentacji przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata w 2013 roku, czyli miałem dziewiętnaście lat w momencie pierwszego treningu w Oestersund.

Ile zatem sesji treningowym odbyłeś do dziś?

- Podczas naszego ostatniego wyjazdu do Hedemory i Stroemsund odjechałem swój jedenasty trening, ale chcę jeździć znacznie więcej.

Co możesz wymienić jako swój największy atut, który może wpłynąć na dobre wyniki?

- Przede wszystkim to opieka ojca. Ma duże doświadczenie i z żużla klasycznego, i z ice racingu, więc mogę się od niego wiele nauczyć.

A z drugiej strony, co sprawia ci trudność w przygotowaniu do wyczynowej jazdy?

- Ciężko się przestawić ze zwyczajnych motocykli, a nawet żużlowych, na te do ice racingu. Jest wiele różnic. Inna jest zarówno budowa maszyny jak i technika jazdy. Wierzę jednak, że dam sobie radę.

 

Znamy szczegółowy rozkład kolejnych zawodów mistrzowskich

Pierwszy wyścig trzeciej rundy Finałów IMŚ w Togliatti 7 lutego (sobota) wystartuje o 14.00 czasu polskiego. Dzień później zawody na stadionie im. Aleksieja Stiepanowa rozpoczną się o 9.00. Na wieżyczce zasiądzie Ukrainiec Aleksandr Latosiński.

W Berlinie po czwartkowych (26 lutego, 17.00) emocjach w German Open z udziałem między innymi Pera-Olofa Sereniusa i Jouniego Seppaenena po medale pojadą najlepsze narodowe drużyny świata, w tym roku niestety bez reprezentacji Polski. Początek zawodów na Horst Dohm Eis-Stadion w sobotę (28 lutego) o 17.00, a w niedzielę o 14.00. Sporne sytuacje będzie rozstrzygał polski arbiter, Marek Wojaczek.

Bawarskie Inzell to godne miejsce na zakończenie sezonu w mistrzostwach świata

Sezon po raz drugi z rzędu zakończy się na okazałej Max-Aicher-Arena w Inzell. Godziny startu to 17.30 w sobotę, 14 marca i 14.30 w niedzielę, 15 marca. Na mocy porozumienia FIM z Dorna Sports można się spodziewać kolejny raz relacji telewizyjnej z „mety” sezonu. Komisja Wyścigów Torowych FIM obdarzyła zaufaniem i powołała na sędziego Anglika Jima Lawrence’a, który w 2012 roku puszczał Lodowych Gladiatorów spod taśmy na sanockich Błoniach.

 

Krasnikow wraca do „Grand Prix”

Nie lada atrakcję zafundowali swoim kibicom organizatorzy inaugurujących rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Świata 2015 działacze z Krasnogorska. Z dziką kartą w dwóch pierwszych rundach FIM MOTUL Ice Speedway Gladiators World Championship Final pojedzie seryjny zwycięzca tego elitarnego cyklu, Nikołaj Krasnikow. W obliczu możliwej absencji drugiego najwybitniejszego reprezentanta Baszkirii w ostatnich latach, Dmitrija Kołtakowa, dominator z lat 2005-2012 może znowu sprawić, że o klubie z Ufy zrobi się głośno.

„Kola” Krasnikow jeszcze nie wie, przeciwko komu dokładnie pojedzie w Krasnogorsku

W tym samym czasie całe środowisko ice racingu oczekuje na decyzję FIM w sprawie ustalenia stawki zawodniczej, która będzie walczyć o IMŚ. Spekuluje się, że wytypowani zostaną jeźdźcy rozstawieni na odwołany w dniu dzisiejszym Challenge (Kononow, Makarow, Stefan Svensson, Bauer, Pletschacher, Jan Klatovsky, Lindstroem), do których mieli by dołączyć zdobywcy miejsc na podium w Rundzie Kwalifikacyjnej w Stroemsund – czyli Franz Zorn, Witalij Chomicewicz i Antonin Klatovsky. „Poszkodowani” z kolei, ze względu na dążenie do jak najszerszej reprezentacji geograficznej w „Grand Prix” mogą zostać Hans Weber i Daniel Henderson – mimo zajęcia wyższej lokaty przedwczoraj mogą ich zastąpić Rene Stellingwerf wraz z Matsem Jaerfem, jako jedyni reprezentanci Holandii i Finlandii w cyklu.

 

Challenge w St. Johann im Pongau odwołany!

Już po raz trzeci z rzędu eliminacje FIM MOTUL Ice Speedway Gladiators World Championship nie odbędą się na torze pod Salzburgiem. Challenge miał zostać rozegrany w najbliższą sobotę. Organizatorzy argumentują decyzję niszczącymi lodową taflę opadami deszczu. Biorąc pod uwagę powtórzenie się sytuacji po raz kolejny, należy uznać zaistniałą sytuację za sporą porażkę FIM.

Z uwagi na zbliżające się rozpoczęcie cyklu finałowego, co ma nastąpić 31 stycznia i 1 lutego w podmoskiewskim Krasnogorsku, można się spodziewać rozdzielenia miejsc startowych przez Komisję Wyścigów Torowych (CCP) Federacji. Pewni startu mogą być tylko medaliści z ubiegłego sezonu, Rosjanie: Danił Iwanow, Dmitrij Kołtakow i Dmitrij Chomicewicz, choć nie należy zapominać o poważnej kontuzji drugiego z wymienionych.

 


Strona 3 z 166
 

Youtube

Youtube

English version

FWM

SPONSORZY
STRATEGICZNI

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

SPONSORZY
GENERALNI

Sponsorzy Ice Speedway
Sponsorzy Ice Speedway

 

SPONSORZY
GŁÓWNI

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

SPONSORZY

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway

Sponsorzy Ice Speedway


 

PATRONI
MEDIALNI


 

Patronat medialny Ice Speedway

Patronat medialny Ice Speedway

 

Patronat medialny Ice Speedway

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 sanok_herby ruszkiewicz mosir speedway_sanok podkarpackie pzm sanok